3. mája
70 rokov a prosba o požehnanie
do ďalšieho života
5. mája
Féria MK – 18.00 + Izabela Klučiarová (1. mesiac)
6. mája
Féria VK – 18.00 + Jozef Jančich, manželka Pavlína a ich rodičia, dcéra Štefánia a zať Ľudevít
7. mája
Penzión – 10.00
Za Helenu na 90. narodeniny
Na úmysel celebranta
8. mája
Féria VK – 18.00 Na úmysel celebranta
9. mája
Šiesta veľkonočná nedeľa VK  –  8.30
+ Filip Kopál a jeho rodičia

Upratovanie kostola v Malých Kršteňanoch:  Adamusová Jarmila, Nováková Jarmila, Rolincová Zdenka.
Upratovanie kostola vo Veľkých Kršteňanoch: pani Jana Makvová, Preťová a Sliacka.
Ďakujem všetkým obetavým ženám za upratovanie a zdobenie chrámu kvetmi a najmä svojou prítomnosťou počas omší.

Prvopiatkové spovedanie chorých sa uskutoční v piatok 7.5. od 8.00 do 9.00 vo Veľkých Kršteňanoch a od 9.00 do 9.30 v Malých Kršteňanoch. Sv. omša v penzióne Jeseň bude v piatok 7.5. o 10.00.

Vzhľadom na obmedzenie kapacity kostola budem slúžiť sv. omšu s platnosťou na nedeľu vo Veľkých Kršteňanoch o 18.00, dokiaľ sa toto obmedzenie nezruší.

Na žiadosť Svätého Otca Františka bude mesiac máj – viac ako inokedy – venovaný modlitbám za rýchle ukončenie koronavírusovej pandémie.
Pápež František vyzýva ľudí na všetkých pútnických miestach na celom svete, aby sa zapojili do iniciatívy „modlitebný maratón“ s mottom „Cirkev sa bez prestania modlila k Bohu“ (Sk 12, 5).
Každý deň počas mája by sa mali kňazi, veriaci a ich rodiny pomodliť svätý ruženec najmä za osoby mimoriadne zasiahnuté pandémiou Covid-19. Ide napríklad o tých, čo sa pre protipandemické opatrenia nemohli rozlúčiť so svojimi zomierajúcimi príbuznými, o ľudí bez domova, či o osoby žijúce v chudobe. Svätý Otec vyzýva modliť sa aj za zdravotníkov. Slovensko sa zapája do výzvy celoslovenským modlitbovým ružencom.

Prosíme všetkých našich veriacich, aby sa do modlitebného maratónu zapojili.

Prajem vám zdravé a požehnané prežívanie slávenia Veľkej Noci.